Herren: Polynormande (FRA)
Rennen: Polynormande (FRA)
Kategorie: 1.1
Datum: 13.08.2023
Strecke: Avranches - Saint-Martin-de-Landelles
Distanz: 170.0 km
Endergebnis
-
1.
Arnaud De Lie
(BEL, Lotto Dstny)
3:53:25
-
2.
Valentin Ferron
(FRA, TotalEnergies)
+ 0:00
-
3.
Jordan Jegat
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
+ 0:00
-
4.
Paul Lapeira
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 0:00
-
5.
Clément Venturini
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 0:00
-
6.
Hugo Page
(FRA, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 0:00
-
7.
Hugo Hofstetter
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 0:00
-
8.
Alexandre Delettre
(FRA, Cofidis)
+ 0:00
-
9.
Paul Penhoët
(FRA, Groupama - FDJ)
+ 0:00
-
10.
Giacomo Nizzolo
(ITA, Israel - Premier Tech)
+ 0:00
-
11.
Guillaume Martin
(FRA, Cofidis)
+ 0:00
-
12.
Lennert Teugels
(BEL, Bingoal WB)
+ 0:00
-
13.
Romain Cardis
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 0:00
-
14.
Julien Simon
(FRA, TotalEnergies)
+ 0:00
-
15.
Marco Tizza
(ITA, Bingoal WB)
+ 0:00
-
16.
Jonathan Lastra
(ESP, Cofidis)
+ 0:00
-
17.
Maxime Jarnet
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 0:00
-
18.
Harry Birchill
(GBR, Saint Piran)
+ 0:00
-
19.
Giovanni Lonardi
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 0:00
-
20.
Emmanuel Morin
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
+ 0:00
-
21.
Yaël Joalland
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
+ 0:00
-
22.
Tom Van Asbroeck
(BEL, Israel - Premier Tech)
+ 0:00
-
23.
Aimé De Gendt
(BEL, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 0:00
-
24.
Mattéo Vercher
(FRA, TotalEnergies)
+ 0:09
-
25.
Luca Mozzato
(ITA, Team Arkéa Samsic)
+ 0:09
-
26.
Anthony Delaplace
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 0:13
-
27.
Laurence Pithie
(NZL, Groupama - FDJ)
+ 0:21
-
28.
Cedric Beullens
(BEL, Lotto Dstny)
+ 0:21
-
29.
Matis Louvel
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 0:21
-
30.
Lorenzo Rota
(ITA, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 0:22
-
31.
Antoine Raugel
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 0:39
-
32.
Bastien Tronchon
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 1:06
-
33.
Rémy Mertz
(BEL, Bingoal WB)
+ 1:14
-
34.
Bram Welten
(NED, Groupama - FDJ)
+ 1:24
-
35.
Laurent Pichon
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 1:43
-
36.
Finn Crockett
(GBR, Saint Piran)
+ 2:11
-
37.
Zeb Kyffin
(GBR, Saint Piran)
+ 2:11
-
38.
Ryan Christensen
(NZL, Bolton Equities Black Spoke)
+ 2:11
-
39.
Simone Petilli
(ITA, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 2:11
-
40.
Colin Savioz
(FRA, Groupama - FDJ)
+ 2:11
-
41.
Jérémy Leveau
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 2:11
-
42.
Samuel Leroux
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 2:11
-
43.
Adam Lewis
(GBR, Saint Piran)
+ 2:11
-
44.
Flavien Maurelet
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 2:11
-
45.
Jens Reynders
(BEL, Israel - Premier Tech)
+ 2:11
-
46.
Andrea Pietrobon
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 2:11
-
47.
Théo Delacroix
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 2:11
-
48.
Taj Jones
(AUS, Israel - Premier Tech)
+ 2:11
-
49.
Louka Matthys
(BEL, Bingoal WB)
+ 2:11
-
50.
Mirco Maestri
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 2:11
-
51.
Davide Bais
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 2:11
-
52.
Tom Paquot
(BEL, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 2:11
-
53.
Robin Plamondon
(CAN, CIC U Nantes Atlantique)
+ 2:11
-
54.
Joris Delbove
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 2:11
-
55.
Eddy Finé
(FRA, Cofidis)
+ 2:11
-
56.
Lucas Beneteau (FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 2:11
-
57.
Hugo Toumire
(FRA, Cofidis)
+ 2:11
-
58.
Mikaël Cherel
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 2:11
-
59.
Thomas Gachignard
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
+ 2:11
-
60.
Emilien Jeannière
(FRA, TotalEnergies)
+ 2:11
-
61.
Fabien Grellier
(FRA, TotalEnergies)
+ 2:11
-
62.
Alexis Guerin
(FRA, Bingoal WB)
+ 2:11
-
63.
Matthieu Ladagnous
(FRA, Groupama - FDJ)
+ 2:11
-
64.
Jonathan Couanon
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
+ 2:11
-
65.
Johan Meens
(BEL, Bingoal WB)
+ 2:11
-
66.
Jean-Louis Le Ny
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
+ 2:11
-
67.
Axel Narbonne Zuccarelli
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
+ 2:11
-
68.
Maxime Urruty
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
+ 2:11
-
69.
Nacer Bouhanni
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 4:11
-
70.
Edouard Bonnefoix
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
+ 4:18
-
71.
Rick Zabel
(GER, Israel - Premier Tech)
+ 4:18
-
72.
Tom Mainguenaud
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 4:18
-
73.
Célestin Guillon
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 4:18
-
74.
Kenny Molly
(BEL, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
+ 4:18
-
75.
Francisco Muñoz
(ESP, EOLO-Kometa)
+ 4:18
-
76.
Jelle Vermoote
(BEL, Intermarché - Circus - Wanty)
+ 4:18
-
77.
Bradley Symonds
(GBR, Saint Piran)
+ 4:18
-
78.
Axel Mariault
(FRA, Cofidis)
+ 4:18
-
79.
Mads Würtz Schmidt
(DEN, Israel - Premier Tech)
+ 4:44
-
80.
Pierre Barbier
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
+ 4:44
-
81.
Joris Chaussinand (FRA, AG2R Citroën Team)
+ 4:44
-
82.
Simone Bevilacqua
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 4:44
-
83.
Itamar Einhorn
(ISR, Israel - Premier Tech)
+ 4:44
-
84.
Samuele Rivi
(ITA, EOLO-Kometa)
+ 4:44
-
85.
Dimitri Peyskens
(BEL, Bingoal WB)
+ 4:44
-
86.
Harry Sweeny
(AUS, Lotto Dstny)
+ 5:08
-
87.
Damien Touzé
(FRA, AG2R Citroën Team)
+ 5:20
-
88.
Léo Danès
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
+ 7:39
-
89.
Joshua Golliker
(GBR, Groupama - FDJ)
+ 7:39
-
90.
Clément Davy
(FRA, Groupama - FDJ)
+ 7:39
-
91.
Rory Townsend
(IRL, Bolton Equities Black Spoke)
+ 7:39
-
92.
Thibault Guernalec
(FRA, Team Arkéa Samsic)
+ 7:39
-
93.
François Bidard
(FRA, Cofidis)
+ 8:59
-
DNF.
Laurens Huys
(BEL, Intermarché - Circus - Wanty)
-
DNF.
Jérémy Cabot
(FRA, TotalEnergies)
-
DNF.
Lucas Grolier (FRA, TotalEnergies)
-
DNF.
Johannes Adamietz
(GER, Lotto Dstny)
-
DNF.
Tijl De Decker
(BEL, Lotto Dstny)
-
DNF.
Michael Schwarzmann
(GER, Lotto Dstny)
-
DNF.
Liam Slock
(BEL, Lotto Dstny)
-
DNF.
Josh Burnett
(NZL, Bolton Equities Black Spoke)
-
DNF.
George Jackson
(NZL, Bolton Equities Black Spoke)
-
DNF.
Bailey O'Donnell
(NZL, Bolton Equities Black Spoke)
-
DNF.
Paul Wright
(NZL, Bolton Equities Black Spoke)
-
DNF.
Dan Gardner
(GBR, Bolton Equities Black Spoke)
-
DNF.
Florian Rapiteau
(FRA, St Michel - Mavic - Auber93)
-
DNF.
Maximilien Juillard
(FRA, Van Rysel - Roubaix Lille Métropole)
-
DNF.
Enzo Boulet
(FRA, CIC U Nantes Atlantique)
-
DNF.
Andrea Mifsud
(FRA, Nice Métropole Côte d'Azur)
-
DNF.
Tyler Hannay (GBR, Saint Piran)
-
DNF.
William Tidball
(GBR, Saint Piran)