Herren: CRO Race (CRO)
Rennen: 3. Etappe CRO Race (CRO)
Kategorie: 2.1
Datum: 30.09.2021
Strecke: Primošten - Makarska
Distanz: 167.0 km
Etappenwertung
-
1.
Milan Menten
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
3:58:33
-
2.
Mick van Dijke
(NED, Jumbo-Visma)
+ 0:00
-
3.
Anders Skaarseth
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:00
-
4.
Josip Rumac
(CRO, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:00
-
5.
Stephen Williams
(GBR, Bahrain Victorious)
+ 0:00
-
6.
Markus Hoelgaard
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:00
-
7.
Andi Bajc
(SLO, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:00
-
8.
Colin Chris Stüssi
(SUI, Team Vorarlberg)
+ 0:00
-
9.
Antonio Angulo Sampedro
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 0:00
-
10.
Roland Thalmann
(SUI, Team Vorarlberg)
+ 0:00
-
11.
Kaden Groves
(AUS, Team BikeExchange)
+ 0:00
-
12.
Jakub Kaczmarek
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:00
-
13.
Gotzon Martin Sanz
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 0:00
-
14.
Anthon Charmig
(DEN, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:00
-
15.
Maciej Paterski
(POL, Voster ATS Team)
+ 0:00
-
16.
Marco Friedrich
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:00
-
17.
Gal Glivar
(SLO, Adria Mobil)
+ 0:00
-
18.
Luc Wirtgen
(LUX, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:00
-
19.
Ziga Groselj
(SLO, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:00
-
20.
Kenny Molly
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:00
-
21.
Dominik Röber
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 0:00
-
22.
Dimitri Peyskens
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:00
-
23.
Jonathan Lastra Martinez
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:00
-
24.
Sam Oomen
(NED, Jumbo-Visma)
+ 0:00
-
25.
Alex Dowsett
(GBR, Israel Start-up Nation)
+ 0:00
-
26.
Urko Berrade Fernandez
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:00
-
27.
Jose Felix Parra Cuerda
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:00
-
28.
Hermann Pernsteiner
(AUT, Bahrain Victorious)
+ 0:00
-
29.
Piotr Brozyna
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:00
-
30.
Andrey Zeits
(KAZ, Team BikeExchange)
+ 0:00
-
31.
Tomasz Budzinski (POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:00
-
32.
Martin Messner
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 0:00
-
33.
Lukas Meiler
(GER, Team Vorarlberg)
+ 0:00
-
34.
Torstein Træen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:00
-
35.
Chris Harper
(AUS, Jumbo-Visma)
+ 0:00
-
36.
Jon Aberasturi Izaga
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:00
-
37.
Alexis Guerin
(FRA, Team Vorarlberg)
+ 0:00
-
38.
Carl Fredrik Hagen
(NOR, Israel Start-up Nation)
+ 0:00
-
39.
Joel Nicolau Beltran
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:00
-
40.
Tobias Foss
(NOR, Jumbo-Visma)
+ 0:00
-
41.
Mikel Landa Meana
(ESP, Bahrain Victorious)
+ 0:00
-
42.
Sergio Araiz Michel
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:00
-
43.
Mathijs Paasschens
(NED, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:00
-
44.
Riccardo Zoidl
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:00
-
45.
Simon Yates
(GBR, Team BikeExchange)
+ 0:00
-
46.
Callum Scotson
(AUS, Team BikeExchange)
+ 0:00
-
47.
Jaime Castrillo Zapater
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 1:53
-
48.
Fran Miholjevic
(CRO, Cycling Team Friuli ASD)
+ 1:53
-
49.
Kristjan Hocevar
(SLO, Adria Mobil)
+ 1:53
-
50.
Szymon Rekita
(POL, Voster ATS Team)
+ 1:53
-
51.
David Per
(SLO, Adria Mobil)
+ 1:53
-
52.
Edoardo Sandri
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 1:53
-
53.
Asier Etxeberria Zafra
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 1:53
-
54.
Jon Agirre Egaña
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 1:53
-
55.
Manuel Bosch
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 1:53
-
56.
Marcin Budzinski
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 1:53
-
57.
Luis Angel Mate Mardones
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 1:53
-
58.
Phil Bauhaus
(GER, Bahrain Victorious)
+ 1:53
-
59.
Santiago Buitrago Sanchez
(COL, Bahrain Victorious)
+ 1:53
-
60.
Domen Novak
(SLO, Bahrain Victorious)
+ 1:53
-
61.
Oier Lazkano Lopez
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 1:53
-
62.
Vedad Karic
(BIH, Meridiana Kamen Team)
+ 3:42
-
63.
Tom Lindner
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 3:42
-
64.
Andrea Peron (ITA, Team Novo Nordisk)
+ 5:54
-
65.
Sam Brand
(GBR, Team Novo Nordisk)
+ 5:54
-
66.
Savva Novikov
(RUS, Equipo Kern Pharma)
+ 5:54
-
67.
Mattia Viel
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 5:54
-
68.
Mateusz Grabis
(POL, Voster ATS Team)
+ 5:54
-
69.
Maximilian Kabas
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 5:54
-
70.
Philipp Hofbauer
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 5:54
-
71.
Felix James Meo
(NZL, Team Vorarlberg)
+ 5:54
-
72.
Aljaz Jarc
(SLO, Adria Mobil)
+ 5:54
-
73.
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 5:54
-
74.
Laurens Huys
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 5:54
-
75.
Danny van der Tuuk
(NED, Equipo Kern Pharma)
+ 5:54
-
76.
Filippo Ridolfo
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 6:21
-
77.
David Lozano Riba
(ESP, Team Novo Nordisk)
+ 6:21
-
78.
Bostjan Murn (SLO, Adria Mobil)
+ 6:21
-
79.
Daniel Turek
(CZE, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 6:21
-
80.
Antonio Barac
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 6:21
-
81.
Filip Kvasina
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 6:21
-
82.
Itamar Einhorn
(ISR, Israel Start-up Nation)
+ 6:21
-
83.
Riley Pickrell
(CAN, Israel Start-up Nation)
+ 6:21
-
84.
Yuval Ben Moshe
(ISR, Israel Start-up Nation)
+ 6:21
-
85.
Quentin Venner
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 6:21
-
86.
Ziga Horvat (SLO, Adria Mobil)
+ 6:21
-
87.
Krists Neilands
(LAT, Israel Start-up Nation)
+ 6:21
-
88.
Cristian Rocchetta
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 6:21
-
89.
Valentin Götzinger
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:21
-
90.
Aljaz Colnar (SLO, Adria Mobil)
+ 6:21
-
91.
Daniel Auer
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:27
-
92.
Tsgabu Grmay
(ETH, Team BikeExchange)
+ 8:25
-
93.
Andrea Debiasi
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:42
-
94.
Gabriele Petrelli
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:42
-
95.
Nicolo' Buratti (ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:42
-
96.
Riccardo Carretta
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:42
-
97.
Michel Aschenbrenner
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 8:42
-
98.
Tobias Nolde
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 8:42
-
99.
Michael Hepburn
(AUS, Team BikeExchange)
+ 8:42
-
100.
Martin Meiler
(GER, Team Vorarlberg)
+ 8:42
-
101.
Kelland O'Brien
(AUS, Team BikeExchange)
+ 8:42
-
102.
Tim van Dijke
(NED, Jumbo-Visma)
+ 8:42
-
103.
Olav Kooij
(NED, Jumbo-Visma)
+ 8:42
-
104.
Marceli Boguslawski
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 8:42
-
105.
Leonardo Marchiori
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 8:42
-
106.
Sylwester Janiszewski
(POL, Voster ATS Team)
+ 8:42
-
107.
Xabier Mikel Azparren Irurzun
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 8:42
-
108.
Jon Barrenetxea Golzarri
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 8:42
-
109.
Adam Stachowiak
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 8:42
-
110.
Kristoffer Halvorsen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 8:42
-
111.
Jokin Murguialday
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 8:42
-
112.
Felix Ritzinger
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 8:42
-
113.
Umberto Poli
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 8:42
-
114.
Dusan Kalaba
(SRB, Meridiana Kamen Team)
+ 8:42
-
115.
Maximilian Kuen
(AUT, Team Vorarlberg)
+ 8:42
-
116.
Jonas Abrahamsen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 8:42
-
117.
Søren Wærenskjold
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 8:49
-
118.
Taj Jones
(AUS, Israel Start-up Nation)
+ 8:49
-
119.
Stefan Marbler
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 9:08
-
120.
Tim Oelke
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 9:08
-
121.
Lennard Hofstede
(NED, Jumbo-Visma)
+ 9:11
-
122.
Adrian Banaszek
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 10:56
-
123.
Damian Papierski
(POL, Voster ATS Team)
+ 11:05
-
124.
Lorenzo Marenzi
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 11:48
-
125.
Hamish Beadle
(NZL, Team Novo Nordisk)
+ 15:54
-
126.
Luke Wilk
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 19:05
-
127.
Pawel Cieslik
(POL, Voster ATS Team)
+ 19:05
-
128.
Pawel Franczak
(POL, Voster ATS Team)
+ 19:05
-
129.
Robert Jägeler
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 19:05
-
130.
Davide De Cassan
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 19:05
-
DNF.
Mark Padun
(UKR, Bahrain Victorious)
Gesamtwertung
-
1.
Milan Menten
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
14:12:34
-
2.
Anders Skaarseth
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:03
-
3.
Mick van Dijke
(NED, Jumbo-Visma)
+ 0:06
-
4.
Markus Hoelgaard
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:09
-
5.
Urko Berrade Fernandez
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:10
-
6.
Dominik Röber
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 0:10
-
7.
Stephen Williams
(GBR, Bahrain Victorious)
+ 0:11
-
8.
Antonio Angulo Sampedro
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 0:12
-
9.
Gotzon Martin Sanz
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 0:12
-
10.
Jakub Kaczmarek
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:12
-
11.
Roland Thalmann
(SUI, Team Vorarlberg)
+ 0:12
-
12.
Maciej Paterski
(POL, Voster ATS Team)
+ 0:12
-
13.
Andi Bajc
(SLO, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:12
-
14.
Ziga Groselj
(SLO, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:12
-
15.
Sam Oomen
(NED, Jumbo-Visma)
+ 0:12
-
16.
Jon Aberasturi Izaga
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:12
-
17.
Josip Rumac
(CRO, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:12
-
18.
Jonathan Lastra Martinez
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:12
-
19.
Joel Nicolau Beltran
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 0:12
-
20.
Jose Felix Parra Cuerda
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:12
-
21.
Chris Harper
(AUS, Jumbo-Visma)
+ 0:12
-
22.
Luc Wirtgen
(LUX, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:12
-
23.
Marco Friedrich
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:12
-
24.
Alexis Guerin
(FRA, Team Vorarlberg)
+ 0:12
-
25.
Tobias Foss
(NOR, Jumbo-Visma)
+ 0:12
-
26.
Simon Yates
(GBR, Team BikeExchange)
+ 0:12
-
27.
Torstein Træen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:12
-
28.
Tomasz Budzinski (POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:12
-
29.
Anthon Charmig
(DEN, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 0:12
-
30.
Hermann Pernsteiner
(AUT, Bahrain Victorious)
+ 0:12
-
31.
Carl Fredrik Hagen
(NOR, Israel Start-up Nation)
+ 0:12
-
32.
Gal Glivar
(SLO, Adria Mobil)
+ 0:12
-
33.
Martin Messner
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 0:12
-
34.
Andrey Zeits
(KAZ, Team BikeExchange)
+ 0:12
-
35.
Mikel Landa Meana
(ESP, Bahrain Victorious)
+ 0:12
-
36.
Mathijs Paasschens
(NED, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:12
-
37.
Lukas Meiler
(GER, Team Vorarlberg)
+ 0:12
-
38.
Sergio Araiz Michel
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 0:12
-
39.
Colin Chris Stüssi
(SUI, Team Vorarlberg)
+ 0:12
-
40.
Alex Dowsett
(GBR, Israel Start-up Nation)
+ 0:12
-
41.
Riccardo Zoidl
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 0:12
-
42.
Callum Scotson
(AUS, Team BikeExchange)
+ 0:12
-
43.
Dimitri Peyskens
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:32
-
44.
Kenny Molly
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 0:32
-
45.
Piotr Brozyna
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 0:32
-
46.
Kaden Groves
(AUS, Team BikeExchange)
+ 0:43
-
47.
Phil Bauhaus
(GER, Bahrain Victorious)
+ 1:55
-
48.
Jaime Castrillo Zapater
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 2:02
-
49.
Fran Miholjevic
(CRO, Cycling Team Friuli ASD)
+ 2:02
-
50.
Jon Agirre Egaña
(ESP, Equipo Kern Pharma)
+ 2:04
-
51.
David Per
(SLO, Adria Mobil)
+ 2:05
-
52.
Asier Etxeberria Zafra
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 2:05
-
53.
Luis Angel Mate Mardones
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 2:05
-
54.
Szymon Rekita
(POL, Voster ATS Team)
+ 2:05
-
55.
Kristjan Hocevar
(SLO, Adria Mobil)
+ 2:05
-
56.
Oier Lazkano Lopez
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 2:05
-
57.
Domen Novak
(SLO, Bahrain Victorious)
+ 2:05
-
58.
Santiago Buitrago Sanchez
(COL, Bahrain Victorious)
+ 2:05
-
59.
Manuel Bosch
(AUT, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 2:33
-
60.
Edoardo Sandri
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 2:58
-
61.
Tom Lindner
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 3:54
-
62.
Vedad Karic
(BIH, Meridiana Kamen Team)
+ 3:54
-
63.
Marcin Budzinski
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 4:15
-
64.
Mateusz Grabis
(POL, Voster ATS Team)
+ 6:01
-
65.
Savva Novikov
(RUS, Equipo Kern Pharma)
+ 6:04
-
66.
Andrea Peron (ITA, Team Novo Nordisk)
+ 6:06
-
67.
Unai Cuadrado Ruiz De Gauna
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 6:06
-
68.
Danny van der Tuuk
(NED, Equipo Kern Pharma)
+ 6:06
-
69.
Felix James Meo
(NZL, Team Vorarlberg)
+ 6:06
-
70.
Aljaz Jarc
(SLO, Adria Mobil)
+ 6:06
-
71.
Itamar Einhorn
(ISR, Israel Start-up Nation)
+ 6:27
-
72.
Cristian Rocchetta
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 6:33
-
73.
Valentin Götzinger
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:33
-
74.
David Lozano Riba
(ESP, Team Novo Nordisk)
+ 6:33
-
75.
Filippo Ridolfo
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 6:33
-
76.
Antonio Barac
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 6:33
-
77.
Daniel Turek
(CZE, Team Felbermayr Simplon Wels)
+ 6:33
-
78.
Aljaz Colnar (SLO, Adria Mobil)
+ 6:33
-
79.
Ziga Horvat (SLO, Adria Mobil)
+ 6:33
-
80.
Daniel Auer
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:39
-
81.
Maximilian Kabas
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:55
-
82.
Sam Brand
(GBR, Team Novo Nordisk)
+ 6:55
-
83.
Philipp Hofbauer
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 6:55
-
84.
Bostjan Murn (SLO, Adria Mobil)
+ 6:58
-
85.
Filip Kvasina
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 7:01
-
86.
Laurens Huys
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 7:34
-
87.
Quentin Venner
(BEL, Bingoal Pauwels Sauzen WB)
+ 8:03
-
88.
Mattia Viel
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 8:32
-
89.
Tsgabu Grmay
(ETH, Team BikeExchange)
+ 8:37
-
90.
Olav Kooij
(NED, Jumbo-Visma)
+ 8:38
-
91.
Kristoffer Halvorsen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 8:48
-
92.
Marceli Boguslawski
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 8:51
-
93.
Jon Barrenetxea Golzarri
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 8:51
-
94.
Adam Stachowiak
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 8:52
-
95.
Michel Aschenbrenner
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 8:54
-
96.
Nicolo' Buratti (ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:54
-
97.
Riccardo Carretta
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:54
-
98.
Sylwester Janiszewski
(POL, Voster ATS Team)
+ 8:54
-
99.
Martin Meiler
(GER, Team Vorarlberg)
+ 8:54
-
100.
Leonardo Marchiori
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 8:54
-
101.
Tim van Dijke
(NED, Jumbo-Visma)
+ 8:54
-
102.
Gabriele Petrelli
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:54
-
103.
Felix Ritzinger
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 8:54
-
104.
Dusan Kalaba
(SRB, Meridiana Kamen Team)
+ 8:54
-
105.
Maximilian Kuen
(AUT, Team Vorarlberg)
+ 8:54
-
106.
Andrea Debiasi
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 8:54
-
107.
Michael Hepburn
(AUS, Team BikeExchange)
+ 8:54
-
108.
Xabier Mikel Azparren Irurzun
(ESP, Euskaltel-Euskadi)
+ 9:20
-
109.
Søren Wærenskjold
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 9:22
-
110.
Umberto Poli
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 9:22
-
111.
Riley Pickrell
(CAN, Israel Start-up Nation)
+ 9:27
-
112.
Jokin Murguialday
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 10:22
-
113.
Tobias Nolde
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 10:26
-
114.
Kelland O'Brien
(AUS, Team BikeExchange)
+ 11:16
-
115.
Lennard Hofstede
(NED, Jumbo-Visma)
+ 12:28
-
116.
Jonas Abrahamsen
(NOR, Uno-X Pro Cycling Team)
+ 15:02
-
117.
Hamish Beadle
(NZL, Team Novo Nordisk)
+ 17:36
-
118.
Davide De Cassan
(ITA, Cycling Team Friuli ASD)
+ 19:43
-
119.
Yuval Ben Moshe
(ISR, Israel Start-up Nation)
+ 22:23
-
120.
Krists Neilands
(LAT, Israel Start-up Nation)
+ 22:23
-
121.
Stefan Marbler
(AUT, WSA KTM Graz)
+ 25:10
-
122.
Tim Oelke
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 26:49
-
123.
Adrian Banaszek
(POL, Mazowsze Serce Polski)
+ 26:58
-
124.
Damian Papierski
(POL, Voster ATS Team)
+ 27:07
-
125.
Lorenzo Marenzi
(CRO, Meridiana Kamen Team)
+ 27:50
-
126.
Taj Jones
(AUS, Israel Start-up Nation)
+ 29:33
-
127.
Pawel Franczak
(POL, Voster ATS Team)
+ 35:04
-
128.
Robert Jägeler
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 35:04
-
129.
Pawel Cieslik
(POL, Voster ATS Team)
+ 35:07
-
130.
Luke Wilk
(GER, P & S Metalltechnik)
+ 36:27