Herren: Circuit de la Sarthe (FRA)
Rennen: 4. Etappe Circuit de la Sarthe (FRA)
Kategorie: 2.1
Datum: 12.04.2019
Strecke: Sillé-le-Guillaume - Sillé-le-Guillaume
Distanz: 183.3 km
Etappenwertung
-
1.
Andrea Vendrame
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
4:40:49
-
2.
Kevin Ledanois
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 0:00
-
3.
Romain Combaud
(FRA, Delko Marseille Provence KTM)
+ 0:05
-
4.
Jimmy Janssens
(BEL, Corendon-Circus)
+ 0:06
-
5.
Mathieu van der Poel
(NED, Corendon-Circus)
+ 0:09
-
6.
Julien Simon
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 0:09
-
7.
Quentin Pacher
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 0:11
-
8.
Xandro Meurisse
(BEL, Wanty-Gobert)
+ 0:11
-
9.
Oscar Riesebeek
(NED, Roompot-Charles)
+ 0:11
-
10.
Francesco Gavazzi
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:11
-
11.
Alexis Gougeard
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 0:11
-
12.
Jhonatan Restrepo Valencia
(COL, Manzana Postobon)
+ 0:11
-
13.
Justin Jules
(FRA, Wallonie Bruxelles)
+ 0:11
-
14.
Nick van der Lijke
(NED, Roompot-Charles)
+ 0:11
-
15.
Mathias De Witte
(BEL, Roompot-Charles)
+ 0:11
-
16.
Patrick Müller
(SUI, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 0:11
-
17.
Thomas Degand
(BEL, Wanty-Gobert)
+ 0:11
-
18.
Maurits Lammertink
(NED, Roompot-Charles)
+ 0:11
-
19.
Huub Duijn
(NED, Roompot-Charles)
+ 0:11
-
20.
Matthieu Ladagnous
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 0:11
-
21.
Dimitri Peyskens
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 0:11
-
22.
Jerome Cousin
(FRA, Direct Energie)
+ 0:11
-
23.
Laurent Pichon
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 0:11
-
24.
Thomas Sprengers
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 0:31
-
25.
Clément Carisey
(FRA, Israel Cycling Academy)
+ 0:31
-
26.
Mattia Frapporti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 0:50
-
27.
Angelo Tulik
(FRA, Direct Energie)
+ 1:27
-
28.
Mickael Delage
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 1:59
-
29.
Yoann Paillot
(FRA, St Michel-Auber 93)
+ 1:59
-
30.
Benoit Vaugrenard
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 1:59
-
31.
Nelson Soto Martinez
(COL, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 1:59
-
32.
Julien Mortier
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 1:59
-
33.
Anthony Delaplace
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 1:59
-
34.
Geoffrey Soupe
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 1:59
-
35.
Benoit Jarrier
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 1:59
-
36.
Emiel Planckaert
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 2:48
-
37.
Benjamin Thomas
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 3:11
-
38.
Pierre Luc Perichon
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 4:50
-
39.
Mathijs Paasschens
(NED, Wallonie Bruxelles)
+ 5:06
-
40.
Stijn Devolder
(BEL, Corendon-Circus)
+ 5:23
-
41.
Arjen Livyns
(BEL, Roompot-Charles)
+ 5:23
-
42.
Flavien Maurelet
(FRA, St Michel-Auber 93)
+ 5:44
-
43.
Thomas Boudat
(FRA, Direct Energie)
+ 7:03
-
44.
Aaron Verwilst
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 7:03
-
45.
Matthias Brändle
(AUT, Israel Cycling Academy)
+ 7:36
-
46.
Cyril Gautier
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 7:39
-
47.
Sebastian Mora Vedri
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 9:06
-
48.
Bryan Coquard
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 9:12
-
49.
Clement Venturini
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 9:12
-
50.
Benoit Cosnefroy
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 9:12
-
51.
Quentin Jauregui
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 11:06
-
52.
Juan Felipe Osorio Arboleda
(COL, Manzana Postobon)
+ 11:11
-
53.
Roy Goldstein
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 18:15
-
54.
Philipp Walsleben
(GER, Corendon-Circus)
+ 18:35
-
DNF.
Jerome Baugnies
(BEL, Wanty-Gobert)
-
DNF.
Kevin Van Melsen
(BEL, Wanty-Gobert)
-
DNS.
Boris Vallee
(BEL, Wanty-Gobert)
-
DNS.
Marc Sarreau
(FRA, Groupama-FDJ)
-
DNF.
William Bonnet
(FRA, Groupama-FDJ)
-
DNF.
Bagdonas Gediminas
(LTU, AG2R La Mondiale)
-
DNF.
Yohann Gene
(FRA, Direct Energie)
-
DNF.
Bryan Nauleau
(FRA, Direct Energie)
-
DNF.
Perrig Quemeneur
(FRA, Direct Energie)
-
DNF.
Alexander Cataford
(CAN, Israel Cycling Academy)
-
DNF.
Marcel Meisen
(GER, Corendon-Circus)
-
DNF.
Otto Vergaerde
(BEL, Corendon-Circus)
-
DNF.
Kevin Reza
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
-
DNF.
Arthur Vichot
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
-
DNF.
Romain Hardy
(FRA, Arkéa Samsic)
-
DNF.
Ramunas Navardauskas
(LTU, Delko Marseille Provence KTM)
-
DNF.
Eduard-Michael Grosu
(ROM, Delko Marseille Provence KTM)
-
DNF.
Evaldas Siskevicius
(LTU, Delko Marseille Provence KTM)
-
DNF.
Julien Trarieux
(FRA, Delko Marseille Provence KTM)
-
DNF.
Kevin Deltombe
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
-
DNF.
Preben Van Hecke
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
-
DNF.
Jordi Warlop
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
-
DNF.
Alan Banaszek
(POL, Caja Rural-Seguros RGA)
-
DNF.
Xavier Cañellas Sanchez
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
-
DNF.
Matteo Malucelli
(ITA, Caja Rural-Seguros RGA)
-
DNF.
Kevyn Ista
(BEL, Wallonie Bruxelles)
-
DNF.
Eliot Lietaer
(BEL, Wallonie Bruxelles)
-
DNF.
Julian Cardona Tabares
(COL, Androni Giocattoli-Sidermec)
-
DNF.
Manuel Belletti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
-
DNF.
Omar Alberto Mendoza Cardona
(COL, Manzana Postobon)
-
DNF.
Diego Antonio Ochoa Camargo
(COL, Manzana Postobon)
-
DNF.
Bryan Steve Gomez Peñaloza (COL, Manzana Postobon)
-
DNF.
Jordan Arley Parra Arias
(COL, Manzana Postobon)
-
DNF.
Nicolas Baldo
(FRA, St Michel-Auber 93)
-
DNF.
Tony Hurel
(FRA, St Michel-Auber 93)
-
DNF.
Morné Van Niekerk
(RSA, St Michel-Auber 93)
-
DNF.
Anthony Maldonado
(FRA, St Michel-Auber 93)
Gesamtwertung
-
1.
Alexis Gougeard
(FRA, AG2R La Mondiale)
17:56:08
-
2.
Quentin Pacher
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 0:22
-
3.
Oscar Riesebeek
(NED, Roompot-Charles)
+ 0:26
-
4.
Patrick Müller
(SUI, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 0:29
-
5.
Jhonatan Restrepo Valencia
(COL, Manzana Postobon)
+ 0:30
-
6.
Dimitri Peyskens
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 0:30
-
7.
Clément Carisey
(FRA, Israel Cycling Academy)
+ 0:45
-
8.
Romain Combaud
(FRA, Delko Marseille Provence KTM)
+ 1:11
-
9.
Andrea Vendrame
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 1:13
-
10.
Mathieu van der Poel
(NED, Corendon-Circus)
+ 1:22
-
11.
Huub Duijn
(NED, Roompot-Charles)
+ 1:26
-
12.
Justin Jules
(FRA, Wallonie Bruxelles)
+ 1:30
-
13.
Julien Simon
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 1:32
-
14.
Mathias De Witte
(BEL, Roompot-Charles)
+ 1:34
-
15.
Xandro Meurisse
(BEL, Wanty-Gobert)
+ 1:34
-
16.
Maurits Lammertink
(NED, Roompot-Charles)
+ 1:34
-
17.
Thomas Degand
(BEL, Wanty-Gobert)
+ 1:34
-
18.
Nick van der Lijke
(NED, Roompot-Charles)
+ 1:34
-
19.
Jerome Cousin
(FRA, Direct Energie)
+ 1:34
-
20.
Laurent Pichon
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 1:34
-
21.
Thomas Sprengers
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 1:54
-
22.
Angelo Tulik
(FRA, Direct Energie)
+ 3:00
-
23.
Julien Mortier
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 3:22
-
24.
Yoann Paillot
(FRA, St Michel-Auber 93)
+ 3:22
-
25.
Matthieu Ladagnous
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 4:14
-
26.
Benjamin Thomas
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 4:24
-
27.
Mickael Delage
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 5:42
-
28.
Kevin Ledanois
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 6:05
-
29.
Francesco Gavazzi
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 6:22
-
30.
Emiel Planckaert
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 6:26
-
31.
Pierre Luc Perichon
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 6:42
-
32.
Benoit Jarrier
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 8:10
-
33.
Thomas Boudat
(FRA, Direct Energie)
+ 8:18
-
34.
Mathijs Paasschens
(NED, Wallonie Bruxelles)
+ 8:49
-
35.
Bryan Coquard
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 10:21
-
36.
Mattia Frapporti
(ITA, Androni Giocattoli-Sidermec)
+ 10:25
-
37.
Aaron Verwilst
(BEL, Sport Vlaanderen-Baloise)
+ 10:32
-
38.
Clement Venturini
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 10:35
-
39.
Benoit Cosnefroy
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 10:35
-
40.
Quentin Jauregui
(FRA, AG2R La Mondiale)
+ 11:22
-
41.
Stijn Devolder
(BEL, Corendon-Circus)
+ 11:34
-
42.
Juan Felipe Osorio Arboleda
(COL, Manzana Postobon)
+ 14:09
-
43.
Anthony Delaplace
(FRA, Arkéa Samsic)
+ 14:28
-
44.
Nelson Soto Martinez
(COL, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 14:30
-
45.
Geoffrey Soupe
(FRA, Cofidis, Solutions Credits)
+ 14:46
-
46.
Benoit Vaugrenard
(FRA, Groupama-FDJ)
+ 16:54
-
47.
Jimmy Janssens
(BEL, Corendon-Circus)
+ 17:00
-
48.
Arjen Livyns
(BEL, Roompot-Charles)
+ 17:49
-
49.
Flavien Maurelet
(FRA, St Michel-Auber 93)
+ 18:15
-
50.
Sebastian Mora Vedri
(ESP, Caja Rural-Seguros RGA)
+ 21:32
-
51.
Matthias Brändle
(AUT, Israel Cycling Academy)
+ 22:07
-
52.
Cyril Gautier
(FRA, Vital Concept-B&B Hotel)
+ 26:26
-
53.
Roy Goldstein
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 32:38
-
54.
Philipp Walsleben
(GER, Corendon-Circus)
+ 45:38