Herren: Tour d’Azerbaïdjan (IRI)
Rennen: 1. Etappe Tour d’Azerbaïdjan (IRI)
Kategorie: 2.1
Datum: 03.05.2017
Strecke: Baku - Sumgayit
Distanz: 148.6 km
Etappenwertung
-
1.
Mihkel Räim
(EST, Israel Cycling Academy)
3:04:11
-
2.
Emils Liepins
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
3.
Pierpaolo De Negri (ITA, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
4.
Andriy Kulyk
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
5.
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
(COL, Team Illuminate)
+ 0:00
-
6.
Liam Bertazzo
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
7.
Rok Korošec (SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
8.
Alexander Porsev
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
9.
Benjamin Giraud
(FRA, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
10.
Daniele Colli
(ITA, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
11.
Eduard Vorganov
(RUS, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
12.
Ryu Suzuki
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
13.
Christoph Schweizer
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
14.
Mehdi Benhamouda
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
15.
Nurbolat Kulimbetov
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
16.
Mounir Makhchoun
(MAR, VIB Bikes)
+ 0:00
-
17.
Romain Gioux
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
18.
Galym Akhmetov
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
19.
Mikel Aristi Gardoki
(ESP, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
20.
Nikita Panassenko
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
21.
Soufiane Sahbaoui
(MAR, VIB Bikes)
+ 0:00
-
22.
Simon Pellaud
(SUI, Team Illuminate)
+ 0:00
-
23.
Ansel Dickey
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
24.
Matej Mugerli
(SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
25.
János Zsombor Pelikán
(HUN, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
26.
Guillaume Boivin
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
27.
Asbjørn Kragh Andersen
(DEN, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
28.
Nazim Bakirci
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
29.
Ahmet Örken
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
30.
Elgun Alizada
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
31.
Brian Kamstra
(NED, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
32.
Ahmet Akdylek
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
33.
Kazushige Kuboki
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
34.
Alex Turrin
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
35.
Marek Canecky
(SVK, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
36.
Matvey Nikitin
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
37.
Vitaliy Buts
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
38.
Quentin Valognes
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
39.
Armands Becis
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
40.
Rafael Andriato
(BRA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
41.
Felix Intra
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
42.
Alberto Cecchin
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
43.
Christian Mager
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
44.
Cameron Piper
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
45.
Mattia De Marchi
(ITA, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
46.
Krists Neilands
(LAT, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
47.
John Harris
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
48.
Ildar Arslanov
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
49.
Patrik Tybor
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
50.
Bradley Neagos
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
51.
Andi Bajc
(SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
52.
Josip Rumac
(CRO, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
53.
Peeter Pruus
(EST, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
54.
Rémy Di Grégorio
(FRA, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
55.
Griffin Easter
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
56.
Artem Ovechkin
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
57.
Aleksei Rybalkin
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
58.
Saad Alsaadi
(BRN, VIB Bikes)
+ 0:00
-
59.
Umberto Poli
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
60.
Hermann Pernsteiner
(AUT, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
61.
John Anderson Rodriguez Salazar
(COL, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
62.
Masakazu Ito
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
63.
Ivan Balykin
(RUS, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
64.
Dzianis Barkun (BLR, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
65.
Ivan Santaromita
(ITA, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
66.
Hideto Nakane
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
67.
Yonathan Monsalve (VEN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
68.
Samir Jabrayilov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
69.
Stanislau Bazhkou
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
70.
Mykhaylo Kononenko (UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
71.
Dennis Paulus
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
72.
Igor Boev
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
73.
Mirsamad Pourseyedi Golakhour
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
74.
Sergey Luchshenko
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
75.
Dennis Van Winden
(NED, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
76.
Damien Monier
(FRA, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
77.
Guy Sagiv
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
78.
Benjamin Perry
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
79.
Klavs Rubenis (LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
80.
Martin Haring
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
81.
Luca Felix Happke
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
82.
Mustafa Sayar
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
83.
Cameron Beard
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
84.
Mohammed Alshbil (IRQ, VIB Bikes)
+ 0:00
-
85.
Xiaoyong Dong
(CHN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
86.
Sayed Ahmed Alawi
(BRN, VIB Bikes)
+ 0:00
-
87.
Andreas Walzel
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
88.
Nils Friedl
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
89.
Antti Sizko
(FIN, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
90.
Andriy Vasylyuk
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
91.
Daniel Diaz
(ARG, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
92.
Jin Okubo
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
93.
Luca Chirico
(ITA, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
94.
Oleksandr Polivoda
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
95.
Martin Mahdar
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
96.
Sergiy Lagkuti
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
97.
Kiryll Pozdnyakov (AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
98.
Hamid Pourhashemi
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
99.
Vadim Pronskiy
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
100.
Elchin Asadov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
101.
Eriks Toms Gavars
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
102.
Lubos Malovec
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
103.
Jan Andrej Cully
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
104.
Matteo Draperi
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
105.
Saeid Safarzadeh
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
106.
Florian Gaugl
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
107.
Timothy Mitchell (USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
108.
Dominik Hrinkow
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
109.
Enver Asanov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
110.
Jozef Palcak
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
111.
Esmail Chaichi
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
112.
Yauhen Sobal
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
113.
Anton Ivashkin
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
114.
Ryota Nishizono
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
115.
Ghader Mizbani Iranagh
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
116.
Vahid Ghaffari
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
117.
Sho Hatsuyama
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
118.
Cory Small
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
119.
Mirko Trosino
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
120.
Stephen Clancy
(IRL, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
121.
Kohei Uchima
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
122.
Connor McCutcheon
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
123.
Manabu Ishibashi
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
124.
Kirill Sveshnikov
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:21
-
125.
Victor Müller
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:24
-
126.
Deins Kanepejs
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:49
-
127.
Oleksandr Golovash
(UKR, Minsk Cycling Club)
+ 1:16
-
128.
Jonas Härtig
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 5:32
-
129.
Mansoor Jawad
(BRN, VIB Bikes)
+ 5:32
-
130.
Jiancai Wang
(CHN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 11:06
-
DNF.
Zhishan Zhang
(CHN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
-
DNF.
Kanstantsin Klimiankou
(BLR, Minsk Cycling Club)
Gesamtwertung
-
1.
Mihkel Räim
(EST, Israel Cycling Academy)
3:04:11
-
2.
Emils Liepins
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
3.
Pierpaolo De Negri (ITA, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
4.
Andriy Kulyk
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
5.
Edwin Alcibiades Avila Vanegas
(COL, Team Illuminate)
+ 0:00
-
6.
Liam Bertazzo
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
7.
Rok Korošec (SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
8.
Alexander Porsev
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
9.
Benjamin Giraud
(FRA, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
10.
Daniele Colli
(ITA, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
11.
Eduard Vorganov
(RUS, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
12.
Ryu Suzuki
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
13.
Christoph Schweizer
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
14.
Mehdi Benhamouda
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
15.
Nurbolat Kulimbetov
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
16.
Mounir Makhchoun
(MAR, VIB Bikes)
+ 0:00
-
17.
Romain Gioux
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
18.
Galym Akhmetov
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
19.
Mikel Aristi Gardoki
(ESP, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
20.
Nikita Panassenko
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
21.
Soufiane Sahbaoui
(MAR, VIB Bikes)
+ 0:00
-
22.
Simon Pellaud
(SUI, Team Illuminate)
+ 0:00
-
23.
Ansel Dickey
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
24.
Matej Mugerli
(SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
25.
János Zsombor Pelikán
(HUN, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
26.
Guillaume Boivin
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
27.
Asbjørn Kragh Andersen
(DEN, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
28.
Nazim Bakirci
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
29.
Ahmet Örken
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
30.
Elgun Alizada
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
31.
Brian Kamstra
(NED, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
32.
Ahmet Akdylek
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
33.
Kazushige Kuboki
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
34.
Alex Turrin
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
35.
Marek Canecky
(SVK, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
36.
Matvey Nikitin
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
37.
Vitaliy Buts
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
38.
Quentin Valognes
(FRA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
39.
Armands Becis
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
40.
Rafael Andriato
(BRA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
41.
Felix Intra
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
42.
Alberto Cecchin
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
43.
Christian Mager
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
44.
Cameron Piper
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
45.
Mattia De Marchi
(ITA, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
46.
Krists Neilands
(LAT, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
47.
John Harris
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
48.
Ildar Arslanov
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
49.
Patrik Tybor
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
50.
Bradley Neagos
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
51.
Andi Bajc
(SLO, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
52.
Josip Rumac
(CRO, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
53.
Peeter Pruus
(EST, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
54.
Rémy Di Grégorio
(FRA, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
55.
Griffin Easter
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
56.
Artem Ovechkin
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
57.
Aleksei Rybalkin
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
58.
Saad Alsaadi
(BRN, VIB Bikes)
+ 0:00
-
59.
Umberto Poli
(ITA, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
60.
Hermann Pernsteiner
(AUT, Amplatz - BMC)
+ 0:00
-
61.
John Anderson Rodriguez Salazar
(COL, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
62.
Masakazu Ito
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
63.
Ivan Balykin
(RUS, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
64.
Dzianis Barkun (BLR, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
65.
Ivan Santaromita
(ITA, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
66.
Hideto Nakane
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
67.
Yonathan Monsalve (VEN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
68.
Samir Jabrayilov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
69.
Stanislau Bazhkou
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
70.
Mykhaylo Kononenko (UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
71.
Dennis Paulus
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
72.
Igor Boev
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:00
-
73.
Mirsamad Pourseyedi Golakhour
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
74.
Sergey Luchshenko
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
75.
Dennis Van Winden
(NED, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
76.
Damien Monier
(FRA, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
77.
Guy Sagiv
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
78.
Benjamin Perry
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
79.
Klavs Rubenis (LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
80.
Martin Haring
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
81.
Luca Felix Happke
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:00
-
82.
Mustafa Sayar
(TUR, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
83.
Cameron Beard
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
84.
Mohammed Alshbil (IRQ, VIB Bikes)
+ 0:00
-
85.
Xiaoyong Dong
(CHN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 0:00
-
86.
Sayed Ahmed Alawi
(BRN, VIB Bikes)
+ 0:00
-
87.
Andreas Walzel
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
88.
Nils Friedl
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
89.
Antti Sizko
(FIN, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
90.
Andriy Vasylyuk
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
91.
Daniel Diaz
(ARG, Delko - Marseille Provence KTM)
+ 0:00
-
92.
Jin Okubo
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
93.
Luca Chirico
(ITA, Torku Sekerspor)
+ 0:00
-
94.
Oleksandr Polivoda
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
95.
Martin Mahdar
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
96.
Sergiy Lagkuti
(UKR, Kolss Cycling Team)
+ 0:00
-
97.
Kiryll Pozdnyakov (AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
98.
Hamid Pourhashemi
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
99.
Vadim Pronskiy
(KAZ, Astana City)
+ 0:00
-
100.
Elchin Asadov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
101.
Eriks Toms Gavars
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:00
-
102.
Lubos Malovec
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
103.
Jan Andrej Cully
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
104.
Matteo Draperi
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
105.
Saeid Safarzadeh
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
106.
Florian Gaugl
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
107.
Timothy Mitchell (USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
108.
Dominik Hrinkow
(AUT, Hrinkow Advarics Cycleang)
+ 0:00
-
109.
Enver Asanov
(AZE, Synergy Baku Cycling Project)
+ 0:00
-
110.
Jozef Palcak
(SVK, Dukla Banska Bystrica)
+ 0:00
-
111.
Esmail Chaichi
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
112.
Yauhen Sobal
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
113.
Anton Ivashkin
(BLR, Minsk Cycling Club)
+ 0:00
-
114.
Ryota Nishizono
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
115.
Ghader Mizbani Iranagh
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
116.
Vahid Ghaffari
(IRI, Tabriz Shahrdari Team)
+ 0:00
-
117.
Sho Hatsuyama
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
118.
Cory Small
(USA, CCB Velotooler)
+ 0:00
-
119.
Mirko Trosino
(ITA, Wilier Triestina - Selle Italia)
+ 0:00
-
120.
Stephen Clancy
(IRL, Team Novo Nordisk)
+ 0:00
-
121.
Kohei Uchima
(JPN, Nippo - Vini Fantini)
+ 0:00
-
122.
Connor McCutcheon
(USA, Team Illuminate)
+ 0:00
-
123.
Manabu Ishibashi
(JPN, Bridgestone - Anchor Cycling Team)
+ 0:00
-
124.
Kirill Sveshnikov
(RUS, Gazprom - RusVelo)
+ 0:21
-
125.
Victor Müller
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 0:24
-
126.
Deins Kanepejs
(LAT, Rietumu Banka - Riga)
+ 0:49
-
127.
Oleksandr Golovash
(UKR, Minsk Cycling Club)
+ 1:16
-
128.
Jonas Härtig
(GER, Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners)
+ 5:32
-
129.
Mansoor Jawad
(BRN, VIB Bikes)
+ 5:32
-
130.
Jiancai Wang
(CHN, Qinghai Tianyoude Cycling Team)
+ 11:06