Herren: Schaal Sels (BEL)
Rennen: Schaal Sels (BEL)
Kategorie: 1.1
Datum: 25.08.2019
Strecke: Merksem - Merksem
Distanz: 199.8 km
Endergebnis
-
1.
Attilio Viviani
(ITA, Cofidis Solutions Crédits)
2:53:16
-
2.
Timothy Dupont
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
+ 0:00
-
3.
Michaël Van Staeyen
(BEL, Roompot - Charles)
+ 0:00
-
4.
Adrien Petit
(FRA, Total Direct Energie)
+ 0:00
-
5.
Aksel Nõmmela
(EST, Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
6.
Alberto Dainese
(ITA, SEG Racing Academy)
+ 0:00
-
7.
Ryan Christensen
(NZL, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 0:00
-
8.
Christophe Noppe
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 0:00
-
9.
Zakkari Dempster
(AUS, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
10.
Benjamin Declercq
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 0:00
-
11.
David Dekker
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
+ 0:00
-
12.
Lindsay De Vylder
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 0:00
-
13.
Joeri Stallaert
(BEL, Corendon - Circus)
+ 0:00
-
14.
Romain Cardis
(FRA, Total Direct Energie)
+ 0:00
-
15.
Martijn Budding
(NED, BEAT Cycling Club)
+ 0:00
-
16.
Daan Hoeyberghs
(BEL, BEAT Cycling Club)
+ 0:00
-
17.
Jonas Goeman
(BEL, Tarteletto - Isorex)
+ 0:00
-
18.
Andrew Tennant
(GBR, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 0:00
-
19.
Maarten De Jonge
(NED, Monkey Town - A Block CT)
+ 0:00
-
20.
Thomas Joseph
(BEL, Tarteletto - Isorex)
+ 0:00
-
21.
Adam Toupalík
(CZE, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 0:00
-
22.
Dennis Van Der Horst
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
+ 0:00
-
23.
Piet Allegaert
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 0:00
-
24.
Geoffrey Soupe
(FRA, Cofidis Solutions Crédits)
+ 0:00
-
25.
Johannes Hodapp
(GER, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 0:00
-
26.
Benjamin Perry
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
27.
Per Christian Münstermann
(GER, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 0:00
-
28.
Olav Hjemsæter (NOR, Team Coop)
+ 0:00
-
29.
Nahom Desale
(ERI, BEAT Cycling Club)
+ 0:00
-
30.
Luuc Bugter
(NED, BEAT Cycling Club)
+ 0:00
-
31.
Luc Wirtgen
(LUX, Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
32.
Jacob Eriksson
(SWE, Team Coop)
+ 0:00
-
33.
Sven Burger
(NED, SEG Racing Academy)
+ 0:00
-
34.
Adrien Garel
(FRA, Vital Concept - B&B Hotels)
+ 0:00
-
35.
Maarten Van Trijp
(NED, Corendon - Circus)
+ 0:00
-
36.
Bert Van Lerberghe
(BEL, Cofidis Solutions Crédits)
+ 0:00
-
37.
Ylber Sefa
(ALB, Tarteletto - Isorex)
+ 0:00
-
38.
Michiel Stockman
(BEL, Tarteletto - Isorex)
+ 0:00
-
39.
Senne Leysen
(BEL, Roompot - Charles)
+ 0:00
-
40.
Daniel Abraham Gebru
(NED, BEAT Cycling Club)
+ 0:00
-
41.
Julien Mortier
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 0:00
-
42.
Tom Van Asbroeck
(BEL, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
43.
Ivar Slik
(NED, Monkey Town - A Block CT)
+ 0:00
-
44.
Bas Van Der Kooij
(NED, Monkey Town - A Block CT)
+ 0:00
-
45.
Jan Kuhn
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
+ 0:00
-
46.
Enzo Bernard (FRA, Total Direct Energie)
+ 0:00
-
47.
Gianni Marchand
(BEL, Cibel)
+ 0:00
-
48.
Martin Pluto (LAT, Monkey Town - A Block CT)
+ 0:00
-
49.
Oscar Bazan Claveles
(ARG, Start Cycling Team)
+ 0:00
-
50.
Jeroen Eyskens
(BEL, Cibel)
+ 0:00
-
51.
Guillaume Boivin
(CAN, Israel Cycling Academy)
+ 0:00
-
52.
Sean De Bie
(BEL, Roompot - Charles)
+ 0:00
-
53.
Hartthijs De Vries
(NED, Vlasman CT)
+ 0:00
-
54.
Yves Coolen
(BEL, BEAT Cycling Club)
+ 0:15
-
55.
Alex Colman
(BEL, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 0:25
-
56.
Zico Waeytens
(BEL, Cofidis Solutions Crédits)
+ 0:25
-
57.
Dries Van Gestel
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 0:34
-
58.
Dimitri Peyskens
(BEL, Wallonie Bruxelles)
+ 0:34
-
59.
Hugo Hofstetter
(FRA, Cofidis Solutions Crédits)
+ 0:47
-
60.
Dries De Bondt
(BEL, Corendon - Circus)
+ 0:50
-
61.
Guillaume Seye
(BEL, BEAT Cycling Club)
+ 1:02
-
62.
Wesley Kreder
(NED, Wanty - Gobert Cycling Team)
+ 1:09
-
63.
Omer Goldstein
(ISR, Israel Cycling Academy)
+ 1:09
-
64.
Mathias Van Gompel
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 1:11
-
65.
Rick Ottema
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
+ 1:18
-
66.
Antoine Benoist
(FRA, Corendon - Circus)
+ 1:29
-
67.
Charles Page
(GBR, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 2:09
-
68.
Jordi Meeus
(BEL, SEG Racing Academy)
+ 3:10
-
69.
David Boucher
(BEL, Tarteletto - Isorex)
+ 4:24
-
70.
Stijn De Bock
(BEL, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 4:24
-
71.
Gustavo Adolfo Miño Baez
(PAR, Massi Vivo - Grupo Oresy)
+ 4:24
-
72.
Jonas Härtig
(GER, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 4:24
-
73.
Felix Intra
(GER, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 4:24
-
74.
Franz Werner
(GER, LKT Team Brandenburg)
+ 4:24
-
75.
Jérémy Lecroq
(FRA, Vital Concept - B&B Hotels)
+ 4:33
-
76.
Ludwig De Winter
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
+ 4:33
-
77.
Håkon Lunder Aalrust
(NOR, Team Coop)
+ 4:35
-
78.
Justin Mottier
(FRA, Vital Concept - B&B Hotels)
+ 4:35
-
79.
Frederik Backaert
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
+ 4:35
-
80.
August Jensen
(NOR, Israel Cycling Academy)
+ 4:35
-
81.
Emmanuel Morin
(FRA, Cofidis Solutions Crédits)
+ 4:35
-
82.
Jon Knolle
(GER, Team Sauerland NRW p/b SKS Germany)
+ 4:35
-
83.
Daniel Turek
(CZE, Israel Cycling Academy)
+ 4:35
-
84.
Preben Van Hecke
(BEL, Sport Vlaanderen - Baloise)
+ 4:35
-
85.
Robert Bovenhuis
(NED, Vlasman CT)
+ 4:35
-
86.
Adam Hartley
(GBR, SEG Racing Academy)
+ 4:35
-
87.
David Rivière (FRA, Vital Concept - B&B Hotels)
+ 4:35
-
88.
Clément Orceau (FRA, Total Direct Energie)
+ 4:35
-
89.
Robbie Van Bakel
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
+ 4:35
-
90.
Dylan Bouwmans
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
+ 4:35
-
91.
Mathijs Paasschens
(NED, Wallonie Bruxelles)
+ 4:40
-
92.
Otto Vergaerde
(BEL, Corendon - Circus)
+ 4:40
-
93.
Jelle Wolsink
(NED, Vlasman CT)
+ 4:40
-
94.
Alex Paton
(GBR, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
+ 4:44
-
95.
Bryan Boussaer
(BEL, Tarteletto - Isorex)
+ 4:46
-
96.
Eirik Lunder
(NOR, Team Coop)
+ 9:29
-
97.
Christian Omar Villanueva (ARG, Start Cycling Team)
+ 9:43
-
DNF.
Pieter Vanspeybrouck
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
-
DNF.
Nicolas Brandt
(GER, LKT Team Brandenburg)
-
DNF.
Tom Meeusen
(BEL, Corendon - Circus)
-
DNF.
Baptiste Planckaert
(BEL, Wallonie Bruxelles)
-
DNF.
Justin Jules
(FRA, Wallonie Bruxelles)
-
DNF.
Alfdan De Decker
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
-
DNF.
Jesper Asselman
(NED, Roompot - Charles)
-
DNF.
Stijn Devolder
(BEL, Corendon - Circus)
-
DNF.
Tom Devriendt
(BEL, Wanty - Gobert Cycling Team)
-
DNF.
Joshua Huppertz
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Leonel Quintero Arteaga (VEN, Start Cycling Team)
-
DNF.
Jordi Van Dingenen
(BEL, Tarteletto - Isorex)
-
DNF.
Glenn Debruyne
(BEL, Cibel)
-
DNF.
Timothy Stevens
(BEL, Cibel)
-
DNF.
Wim Reynaerts
(BEL, Cibel)
-
DNF.
Alexander Maes
(BEL, Cibel)
-
DNF.
Kristian Aasvold
(NOR, Team Coop)
-
DNF.
Erlend Jordbrekk Blikra
(NOR, Team Coop)
-
DNF.
Richard Banusch
(GER, LKT Team Brandenburg)
-
DNF.
Marc Dörrie
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Giorgios Stavrakakis
(GRE, SEG Racing Academy)
-
DNF.
Frederik Raßmann
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Tobias Knaup
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Dorian Lübbers
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Lukas Märkl
(GER, Team Lotto - Kern Haus)
-
DNF.
Jasper Bovenhuis
(NED, Vlasman CT)
-
DNF.
Bas Ottevanger
(NED, Vlasman CT)
-
DNF.
Melvin Van Zijl
(NED, Vlasman CT)
-
DNF.
Wim Stroetinga
(NED, Vlasman CT)
-
DNF.
Andre Sotberg
(NOR, Team Coop)
-
DNF.
Ruben Caseny Catala
(ESP, Massi Vivo - Grupo Oresy)
-
DNF.
Nick Van Der Lijke
(NED, Roompot - Charles)
-
DNF.
Boy Van Poppel
(NED, Roompot - Charles)
-
DNF.
Alexandre Pichot
(FRA, Total Direct Energie)
-
DNF.
Anthony Turgis
(FRA, Total Direct Energie)
-
DNF.
Patrick Müller
(SUI, Vital Concept - B&B Hotels)
-
DNF.
Thomas Stewart
(GBR, Canyon - dhb p/b Bloor Homes)
-
DNF.
Luca Bockelmann
(GER, LKT Team Brandenburg)
-
DNF.
Christian Maximilian Koch (GER, LKT Team Brandenburg)
-
DNF.
Luis Javelly
(FRA, Start Cycling Team)
-
DNF.
Lucas Casas Gutierrez
(ESP, Massi Vivo - Grupo Oresy)
-
DNF.
Jose Eduardo Autran Carrillo
(CHI, Start Cycling Team)
-
DNF.
David Alexander Maidana Ortiz
(PAR, Massi Vivo - Grupo Oresy)
-
DNF.
Salman Altamimi
(KUW, Massi Vivo - Grupo Oresy)
-
DNF.
Marijn Van Den Berg
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
-
DNF.
Jason Van Dalen
(NED, Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel)
-
DNF.
Jeen De Jong
(NED, Monkey Town - A Block CT)
-
DNF.
Adriaan Janssen
(NED, Monkey Town - A Block CT)
-
DNF.
Lars Loohuis
(NED, Monkey Town - A Block CT)
-
DNF.
Jesper Rasch
(NED, SEG Racing Academy)
-
DNF.
Stijn Steels
(BEL, Roompot - Charles)
-
DNF.
Paul Rudys
(GER, LKT Team Brandenburg)